Site icon Pióra Polskie

Pióro z bursztynem bałtyckim

Kamienie Polskie - pióro wieczne i długopis z bursztynem

Kamienie Polskie - pióro wieczne i długopis z bursztynem

Pióro wieczne z bursztynem – element kolekcji Kamienie Polskie „Bursztyn”. Klasyczna prosta forma podkreślona bursztynem zwieńczającym koronę. Bursztyn wykorzystywany w naszych wyrobach pochodzi z rejonu Morza Bałtyckiego.

Eleganckie pióro wieczne z bursztynem

Lśniąca laka, srebrne lub złote elementy wykończenia zwieńczone naturalnym bursztynem.
To ekskluzywne pióro wieczne zdobione bursztynem bałtyckim jest doskonałym pomysłem zarówno na prezent biznesowy, jak również na ważną uroczystość, czy rocznicę.

Całość zapakowana w eleganckie i funkcjonalne etui z bursztynem z odchylanym wiekiem.

Kolekcja Kamienie Polskie „Bursztyn” składa się z następujących produktów:

Dostępne wersje kolorystyczne – czarny CT, czarny GT, biały.

Bursztynowy Szlak

Już w czasach starożytnych na obszarze śródziemnomorskim znano i bardzo ceniono “żółty kamień”, czyli bursztyn będący zastygłą żywicą drzew sprzed milionów lat. Z opisów starożytnych pisarzy rzymskich i greckich wynika, iż do Rzymu przywożono bursztyn z odległego kraju Lugiów i Wenedów leżącego nad Bałtykiem (wówczas nazywanym Oceanem Północnym). Były to tereny obecnej Polski, Rosji, Litwy, Łotwy i Estonii. Początkowo Rzymianie wymieniali swe wyroby na ten cenny kamień za pośrednictwem ludów znad Dunaju, z czasem jednak organizowali samodzielne wyprawy. Przebieg tych szlaków handlowych odtworzyć można obecnie na podstawie znalezisk archeologicznych.

Jak przebiegał Bursztynowy Szlak?

Droga ta rozpoczynała się w północnych Włoszech, w Akwilei, następnie przecinała Alpy, dolinę Dunaju, po czym zwykle w rejonie Bramy Morawskiej lub Kotliny Kłodzkiej wchodziła na obszar dzisiejszej Polski, skąd przez Opole docierała do Kalisza nad Prosną, a dalej nad morze, gdzieś między Gdańskiem a Królewcem. Możliwa była również trasa wodna, rzekami.

Nie istniał jeden konkretny trakt zwany „Bursztynowym Szlakiem”. Hasło to należy raczej rozumieć jako kierunek wymiany handlowej.

Exit mobile version